Szeroka oferta opakowań z tektury falistej.

Produkujemy opakowania z tektury 3 i 5 warstwowej o zróżnicowanych gramaturach. W zależności od potrzeb Klienta kartony mogą być z fali B, C, E (tektury 3 warstwowe) lub fali BC, EB (tektury 5 warstwowe). Oferujemy kartony ze standardowej szarej tektury oraz jednostronnie bielonej. Ze względu na jakość produktu końcowego pracujemy na tekturach o wyższej gramaturze niż przeciętna oferowana na rynku.
Dla ułatwienie prezentujemy uproszczony przekrój dla poszczególnych fal.


Klasyczne kartony klapowe

Jest to najprostszy i zarazem najbardziej popularny typ opakownia. Szybkie do złożenia i niezwykle uniwersalne. Zamykane klapkami z dołu i z góry. Prosta konstrukcja kartonu umożliwia nam dowolne manewrowanie wymiarami opakowania, a Klienci wykorzystują je zarówno do zabezpieczenia niewielkich towarów, jak również do opakowań wielkogabarytowych. Jest to również jedno z tańszych rozwiązań. Najpopularniejsze wersje to FEFCO 201 (klapki schodzące się na środku) oraz FEFCO 203 (klapki zachodzące na siebie).

Kartony fasonowe - wykrojnikowe

Pudełka fasonowe to opakowania produkowane przy użyciu specjalnych narzędzi (wykrojników) wg konkretnego wzoru z katalogu FEFCO lub projektu Klienta. Charakteryzują się bardzo estetyczną formą oraz możlwiością składania pudełka bez użycia kleju dzięki specjalnych wcięciom i kleszczonym "językom". Ze względu na skomplikowaną budowę najczęściej są wykonywane z cieńszych tektur 3W (fala E,B i C). Mimo to gwarantują bardzo solidne zabezpieczenie pakowanych produktów. Posiadamy przeszło 100 bardzo zróżnicowanych wykrojników do produkcji kartoników fasonowych . W przypadku gdy Klient potrzebuje indywidualnego opakowania doradzamy optymalne rozwiązanie oraz projektujemy wykrojnik od podstaw wg wytycznych.

Tace tekturowe

Produkujemy również tace tekturowe w dowolnych rozmiarach. Tace mogą być gotowe do użytku (klejone lub szyte) albo w spakowane w płaskiej postaci do złożenia we własnym zakresie. Podobnie jak kartony tace mogą być z tektury szarej lub jednostronnie bielonej. Mogą mieć wycięte dodatkowe uchwyty do przenoszenia jednak wiąże się to już ze zmianą technologii produkcji (wykorzystanie wykrojnika).

Kratownice, przekładki, wypełnienia

Do produkowanych przez nas kartonów możemy stworzyć dopasowane przekładki, kratownice na konkretną ilość elementów oraz tekturowe wypełnienia dodatkowo chroniące cenną zawartość opakowania. Kratownice zależnie od rozmiaru mogą być produkowane zarówno przy użyciu klasycznych maszyn jak i dedykowanych wykrojników, stworzonych specjalnie dla Klienta.

Tektura 2 warstwowa

Oferujemy również tekturę 2 warstwową, w rolkach. Jest to materiał idealny do dodatkowego zabezpieczenia delikatnych towarów. Ze względu na swoją elastyczność stosowany również w roli wypełniacza. Tektura w rolce jest również często używana jak jednorazowa warstwa ochronna przy wszelkiego rodzaju pracach budowlanych i remonotowych. W ofercie mamy tekturę 2W o szerokości 120cm i 100 mb w rolce.

Tektura 3 i 5 warstwowa w arkuszach

W ofercie dla naszych Klientów mamy również tekturę w arkuszach. Dokładnie takiej jakości, jaką wykorzystujemy przy produkcji opakowań. Dostępne są arkusze z tektury 3 warstwowej (rozmiar 2520 x 1300 mm) oraz 5 warstwowej (2540 x 2400 mm). Tektura może być w wersji standardowej, szarej lub jednostronnie bielonej. Ze względu na charakter naszej produkcji towar ten jest oczywiście dostępny "od ręki".